Nawigacja

  • DZIEŃ CHŁOPAKA

         Jak co roku, żeńska część społeczności szkolnej przygotowała uroczysty apel z okazji Dnia Chłopaka, w naszej szkole odbył się on 2 października.

      Dziewczęta złożyły wszystkim gimnazjalistom życzenia, po czym zaprosiły na scenę chłopców reprezentujących każdą klasę, do zmagań konkursowych na najfajniejszego chłopca w szkole. Nasi mężczyźni ochoczo wzięli udział w przygotowanych konkurencjach.

    Specjalnie powołana komisja oceniała wdzięk, zręczność, sprawność i inteligencję. Mogliśmy się przekonać, który z chłopców najlepiej śpiewa, przyszywa guziki, ubija pianę, dmucha balon do momentu pęknięcia oraz sprawdza się w roli ojca tzn. umie przewijać i ubierać noworodka.

    Wszyscy bawili się znakomicie, a najfajniejszym i najlepszym chłopcem w naszej szkole okazał się uczeń klasy III A – Piotr Małysz.

    Na zakończenie zmagań konkursowych każdy chłopak naszego gimnazjum otrzymał słodki prezent.

  • Pokazy doświadczeń.

    Dnia 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Lublina, by uczestniczyć w pokazach chemicznych i fizycznych na UMCS w Lublinie.

    Najpierw braliśmy czynny udział w pokazach chemicznych na wydziale chemii UMCS-u. Oj wiele się działo- WYBUCHAŁO, STRZELAŁO I CO CHWILĘ NAS ZADZIWIAŁO…. Po tej doświadczalnej lekcji chemii zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Marią Curie-Skłodowską i udaliśmy się na pokazy fizyczne. W tym roku na pokazach fizycznych demonstrowane były doświadczenia  z działów optyka i światło, prąd elektryczny, promieniotwórczość oraz fizyka latania. 

    Z wycieczki wróciliśmy cali i zdrowi i o ile mądrzejsi….. 

  • W piątek 25 września 2015 r. reprezentacja naszego gimnazjum startowała w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce dla Gimnazjów.

    Wśród chłopców najlepszym w pchnięciu kulą okazał się Bartosz Polski – wynik 9,68 m dał mu zwycięstwo nad rywalami i miejsce na najwyższym stopniu podium. Złoty medal otrzymał z rąk mistrza świata w rzucie młotem Pawła  Fajdka, który był honorowym gościem tych zawodów.

                                                      GRATULUJEMY!!!

  • Zajęcia terenowe

    30.09.2015

    30 września 28 uczniów z klasy 3a,3b i 2 gimnazjum wraz z opiekunami Panią Alicją Tarnowską i Panią Teresą     Chodacką wyjechali na paintball  do Szewni Dolnej.

     Celem wyjazdu było budowanie relacji w grupie i kształtowanie umiejętności pracy zespołowej o raz promowanie aktywnych grupowych form spędzania czasu wolnego.

    Pogoda dopisał wszyscy świetnie się bawili.

    Po dwugodzinnych walkach na polu paintballowym i w lesie głodni wojowie piekli kiełbaski przy ognisku, aby zaspokoić głód.

     

  • Spotkanie z rodzicami.

    Informujemy, że dnia 23 września 2015r. o godz. 1600  w sali lustrzanej odbędzie się zebranie z rodzicami.

    Po zebraniu ogólnym zapraszamy na spotkanie z nauczycielami i wychowawcami klas.

     

    Serdecznie zapraszamy!                            

  • Witaj szkoło!!!

    01.09.2015

    Witaj szkoło!!!

                Uroczystą inaugurację Roku Szkolnego 2015/2016 poprzedziła Msza św. w Kościele parafialnym p/w Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele.

                Akademię z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego i 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przygotowali uczniowie kl. III i II naszej szkoły pod okiem Pani Anny Kamińskiej.

    Społeczność gimnazjalna, która zebrała się w sali lustrzanej została powitana słowami:

               ,, Przed nami znowu szkoła, rok szkolny 2015/2016. Przeżyjemy w niej mnóstwo wspólnych chwil, więc patrzmy w przyszłość z optymizmem, bądźmy pełni radości i czerpmy energię do pracy z wakacyjnych przygód. I pamiętajmy, że: ... im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi... Pokonujmy więc wytrwale wszystkie przeszkody pojawiające się na naszej drodze, walczmy o jak najlepsze stopnie, reprezentujmy godnie naszą szkołę.”

    Po uroczystym apelu uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się na pierwsze spotkanie klasowe w Nowym Roku Szkolnym.

                                                                                                                                                               

                                                                      

     

  • I TYM RAZEM NAJLEPSZE

    Czwartek 17.09.2015 okazał się szczęśliwym dniem dla reprezentacji dziewcząt naszego gimnazjum. Drużyna w składzie : Bielik Katarzyna ,Baraś Katarzyna, Baraś Wiktoria, Bilska Katarzyna, Grzesiuk Katarzyna, Paradowska Paulina, Szczypa Klaudia, Buchajska Maria, Rycaj Patrycja, Miszczuk Julia oraz Zdybel Kinga i Nowak Weronika zajęła PIERWSZE miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego  w Zamościu.     Dziewczyny pokazały determinację, wolę walki i w pięknym stylu awansowały na zawody rejonowe w Tomaszowie – udało się powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu!

                                                                                                                                                                                                          GRATULUJEMY!

     

  • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/16

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 w Gimnazjum im. Kardynała Stafana Wyszyńskiego w Sitnie

    odbędzie się 1 września (wtorek) 2015 r. wg harmonogramu:

    1. Godz. 800 - Msza Święta w Kościele parafialnym pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Horyszowie Polskim.

    2. Ok. godz. 900 - nastąpi uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole (sala lustrzana).

    3. Po uroczystym rozpoczęciu odbędą się spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

    W dniu rozpoczęcia roku szkolnego obowiązuje strój galowy.

    Autobusy/ busy szkolne będą kursowały jak w dni nauki szkolnej (rozkład jazdy w zakładce plan zajęć/kursy)

    Serdecznie zapraszamy

  • 22.06.2015

    Wycieczka do Warszawy

    W dniu 29 maja tego roku uczniowie naszej szkoły pod okiem Aleksandry Luchowskiej- Bartnik nauczyciela  fizyki odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, oraz Niewidzialną Wystawę. Naszą przygodę z nauką zaczęliśmy od seansu w planetarium, gdzie podziwialiśmy gwiazdozbiory naszego nieba. Interesującym przystankiem był również Teatr Wysokich Napięć.  Po obiedzie i wizycie w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej na dachu udaliśmy się na NIEWIDZIALNĄ WYSTWĘ. Jak wygląda świat w krainie ciemności? Jak poradzić sobie na ulicy, a jak w kawiarni? Uczniowie dzielnie sobie z tym zadaniem poradzili i wrócili o tyle doświadczeń bogatsi.

  • 11.06.2015

    „ Żyj zdrowo na sportowo

    Pod tym hasłem 29 czerwca 2015r młodzi i pełni energii wolontariusze z programu PROJEKTOR realizowanego przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Polsko Amerykańską Fundację Wolności zaprosili do wspólnej zabawy naszych uczniów.Był cyrk, animacje, zawody sportowe, tańce  integracyjne oraz zajęcia z pierwszej pomocy i z zakresu dietetyki. Radość życia, jaką prezentowali była zaraźliwa, pierwsze lody zostały bardzo szybko przełamane i patrząc na roześmiane twarze zabawa była świetna.

    A tak to na gorąco ocenili uczniowie:

    Julia : Świetna zabawa . Mam nadzieję , że jeszcze nie jeden raz spotkamy się z tak wspaniałymi ludźmi jak wolontariusze
    z Lublina .Już odliczam dni do następnego dnia dziecka
    J

    Weronika: Świetni ludzie ,świetna zabawa , musimy to powtórzyć ! Najlepszy dzień dziecka  ever !

      : Moim zdaniem dzień dziecka w naszej szkole był bardzo miły i pomysłowy , najbardziej mi się podobały  zajęcia z pierwszej pomocy ,sportowe i taniec ( zumba  ) :)

    Gabrysia: Było super! Chcemy jeszcze raz . Nie zapomnę tego dnia :)

    Karolin:  Przyjaźni ludzie, wszystkie zabawy były świetne, dużo śmiechu. Najlepszy dzień dziecka!

    Magda: W piątek na dniu dziecka była fajna zabawa. Czekałam na kolejny taki dzień. Wolontariusze  byli bardzo przyjemni i mili.

    Weronika: Było fajnie. Najbardziej podobały mi się zajęcia sportowe i zumba. Chciałbym więcej takich dni. 

     

  • 29.05.2015

    Dzień Patrona

    „ Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego – Patrona Szkoły”

     

    Dwumiesięczny czas podejmowania różnorodnych aktywności, przez uczniów naszego Gimnazjum, został podsumowany dnia 29 maja br.

             Podczas uroczystego spotkania zaprezentowaliśmy działania realizowane w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego – Patrona Szkoły”

             Krótka prezentacja multimedialna o Kardynale na początek, informacja    o prowadzonych zadaniach plastycznych i literackich, rozstrzygnięcie konkursów, następnie obejrzenie wystawy plakatów i ekspozycji zdjęć                z pieszego rajdu i odczytanie nagrodzonych utworów – na koniec. Tak wyglądał nietypowy Dzień Patrona szkoły.

    Gimnazjaliści interpretowali społeczną krucjatę Miłości Stefana Wyszyńskiego, a swoje myśli i refleksje z nią związane zaowocowały wykonaniem plakatów      i napisaniem prac literackich (listów, opowiadań rozważań, rozprawek).

             Dzieła uczniów zostały zebrane w postaci tomiku ,,Na literackich              i plastycznych ścieżkach Kard. Stefana Wyszyńskiego. ‘’

    Piesza wędrówka szlakiem Prymasa Tysiąclecia, odczytanie życiowych wskazówek zapisanych w ,,Krucjacie Miłości’’ i przelanie ich na papier, przygotowanie wystawy zdjęć i plakatów, to działania, które spoiła osoba Patrona Naszego Gimnazjum – Kard. Stefana Wyszyńskiego.

     

     

     

    Innowacja Pedagogiczna - rajd

    ,,Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego – Patrona Szkoły”

                Sobota, 23 maja, dżdżysty i pochmurny poranek, nie wróży udanego dnia. A jednak…

             O godz. 11.00 wyruszamy na szlak ks. Stefana Wyszyńskiego.             Mamy do pokonania odległość 12 km. – od Skierbieszowa do Marcinówki: polami, wąwozem, lasem. Wędrujemy wśród pachnących rzepakiem i ziołami pól, a słońce niepewnie wychodzi zza chmur.

             Po czterogodzinnym marszu docieramy do kapliczki w Marcinówce            i oczekujemy na Mszę św, a słońce delikatnie nas ogrzewa.

    Po chwili docierają pozostali uczestnicy rajdu: grupa rowerzystów, jazda konna, mieszkańcy okolicznych miejscowości.

    Siadamy i słuchamy wykładu kustosz Muzeum Okręgowego w Zamościu Pani Marii Rzeźniak, która przybliża zebranym wiadomości o pobycie patrona naszej szkoły na Ziemi Skierbieszowskiej.

             Po Mszy świętej – czas relaksu przy ognisku. Pieczemy kiełbaski, gadamy, śmiejemy się – do czasu, gdy organizatorzy, Fundacja Św. Kiliana ogłasza konkurs. Chętni uczniowie biorą w nim udział, rywalizują i zdobywają liczne nagrody.

             Zbliża się wieczór, czas powrotu do domu, znaczna grupa uczniów już planuje kolejny rajd w następnym roku szkolnym. A czemu by nie…

     

     

  • 26.05.2015

     

    Wieliczka –Zakopane –Słowacja –Kraków

         W dniach 20-22.05.2015r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Wieliczki, Krakowa, Zakopanego i Słowacji. W wyjeździe brała udział młodzież z Gimnazjum w Sitnie. Tak to wspominamy:

     Już o godzinie 6.00 wszyscy przybyli pod szkołę i wyruszyliśmy w drogę do Wieliczki. Tam zwiedziliśmy Kopalnię soli ''Wieliczka'' -jedną z niewielu obiektów górniczych czynnych bez przerwy od średniowiecza po czasy współczesne. Jej oryginalne chodniki, komory eksploatacyjne, pochylnie i szyby ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej na przestrzeni stuleci. Do niespotykanych w skali światowej należą rzeźby solne i kaplice podziemne z bogatym wystrojem wnętrz.

    O godzinie 18:30 dotarliśmy do hotelu w Zakopanem. Zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy pyszną obiadokolację, po czym mieliśmy czas wolny.   Następnego dnia rano, po śniadaniu pośpiesznie udaliśmy się do autokaru, aby pojechać na Słowację. W drodze miły pan przewodnik opowiadał nam wiele ciekawych legend. Pierwszym przez nas zwiedzanym miejscem na Słowacji był Zamek Orawski - uważany za jeden z piękniejszych zamków na Słowacji. Góruje on nad miejscowością o nazwie Orawskie Podzamcze. Wznosi się na skale, 112 metrów nad lustrem rzeki Orawy. Po dwugodzinnym spacerze pojechaliśmy do  Demianowskiej  Jaskini Wolności inaczej  Demianowska Jaskinia Lodowa – część systemu Jaskiń Demianowskich na Słowacji, znajdująca się po północnej stronie Niżnych Tatr w Dolinie Demianowskiej. Jej otwór znajduje się na wysokości 740 m n.p.m. Długość tej części jaskini wynosi 1,9 km, z czego turystom udostępniono jedynie 540 m. Woda przenikająca przez wapienie, z których zbudowana jest jaskinia, zamarza i powstają lodowe stalaktyty, stalagmity, a na dnie tworzy się lód podłogowy. W Jaskini było jak w bajce, skrywała przed nami wiele tajemnic. Podążaliśmy jedna z kilku tras, która była pełna przygód i niebezpieczeństw.

    Pogoda nam nie sprzyjała, ponieważ było deszczowo, ale pomimo tego  kontynuowaliśmy wyprawę. Po przekroczeniu granicy i dojechaniu do Zakopanego zatrzymaliśmy się na Krupówkach. Każdy miał tam chwile dla siebie. Wieczorem było ognisko i dyskoteka. Ostatniego dnia po spakowaniu bagaży wyruszyliśmy w dalszą podróż. Po trzygodzinnej drodze do Krakowa musieliśmy rozruszać kości. Na Krakowski Rynku zwiedzaliśmy  Kościół Mariacki i sukiennice. Pod koniec naszej wycieczki poszliśmy na Wawel i każdy zachwycał się Smokiem Wawelskim.

     Niestety wycieczka dobiegała końca, około godziny 22 dojechaliśmy na plac naszej szkoły, gdzie ujrzliśmy swoich rodziców. Wycieczka była udana, wszyscy chętnie byśmy tam wrócili.

    Opracowały: Katarzyna Baraś, Iwona Gierszon ,Patrycja  Woszak

     

  • 26.05.2015

     

    Dzień Otwarty Gimnazjum

    Dyrektor i Nauczyciele

    Serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Gimnazjum w Sitnie

    który odbędzie się 29 maja o godz.1600

     

     

  • 19.05.2015

  •  

     

    Drodzy Uczniowie, Rodzice, Absolwenci, Sympatycy

    Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sitnie

     

    Serdecznie zapraszamy do solidarnego włączenia się w obchody Dnia Patrona Szkoły organizowanego w ramach Innowacji Pedagogicznej,

      we współpracy z Fundacją Św. Kiliana w Skierbieszowie.

    Proponujemy wspólne spędzenie czasu w przepięknym Parku Skierbieszowskim i zapraszamy do udziału w wędrówce Szlakiem Prymasa Tysiąclecia po Ziemi Skierbieszowskiej

    oraz we Mszy Świętej.

    Uroczystość odbędzie się dnia 23 maja 2015r.

    1000 -Wyjazd uczniów z placu szkolnego do Skierbieszowa

    Program Rajdu:

    Przejazd i przejście szlakiem turystycznym po Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym, drogami, duktami, ścieżkami...

     Warunki uczestnictwa:

    W rajdzie uczestniczą grupy zorganizowane oraz turyści indywidualni.

    Grupy szkolne powinny zawierać 1 opiekuna na 10 uczestników.

    Obowiązki uczestników:

    Podporządkowanie się zarządzeniom Kierownictwa Rajdu, przestrzeganie przepisów ppoż, ochrony przyrody i Karty Turysty.

    Uczestnicy powinni posiadać apteczkę, odpowiedni ubiór stosowny do warunków atmosferycznych.

    Każdy uczestnik otrzymuje: ubezpieczenie NW, opiekę kadry, słodkie łakocie, kiełbasę na ognisko, napoje, nagrody w konkursach, przejazd autokarem z mety rajdu do Skierbieszowa.

     

    Grupy spotykają się w Marcinówce o godz. 15 gdzie odbędzie się:

    1.      prelekcja Kustosz Muzeum Okręgowego w Zamościu Pani Marii Rzeźniak

    2.      Msza Święta

    3.      ognisko

    4.      Konkurs wiedzy o szlaku i Prymasie Wyszyńskim

    5.      Powrót autokarem grup pieszych do Skierbieszowa o godz. 19.00

    ***Trasa 1***

    piesza

    od 11.00 przejście trasą:

    Skierbieszów (kościół WNMP) – Sady – Lipina Stara – Wysokie – Podwysokie – Marcinówka – 10 km

    prowadzi PTP Eugeniusz Mołdoch

    ***Trasa 2***

    rowerowa

    od 12.30 przejazd trasą:

    Sławęcin (źródełko) – Łaziska – Iłowiec – Skierbieszów – Lipina Stara – Podwysokie – Marcinówka – 15 km

    prowadzi Sławomir Kugiel

    ***Trasa 3***

    konna

    od 11.00 przejazd trasą:

    Kornelówka – Łaziska – Sławęcin – Łaziska – Skierbieszów – Lipina Stara – Podwysokie – Marcinówka – 20 km

    prowadzi ks. Janusz Dudzicz

    ***Trasa 4***

    motocyklowa

    od 14.00 przejazd trasą:

    Zamość – Dębowiec – Skierbieszów – Marcinówka – 25 km

    prowadzi ks. Michał Koziołek

    ***Trasa 5***

    autokarowa

    od 14.30 przejazd trasą:

    Skierbieszów (Urząd Gminy) – Marcinówka – 6 km

    prowadzi Jadwiga Wójcik

    Dodatkowe informacje tel. 793 93 44

    Fundacja Św. Kiliana

    ul. Parkowa 4

    22-420 Skierbieszów

    www.fundacja-kilian.pl

     

     

     

     

  • 20.05.2015

    SITNO NA MISTRZOSTWACH POLSKI !

    Barcin- małe miasteczko w województwie kujawsko-pomorskim w dniach 15-17 maja 2015r.gościło najlepsze drużyny na Mistrzostwach Polski w Drużynowym  Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Województwo lubelskie reprezentowała drużyna Gimnazjum w Sitnie           w składzie: Aleksandra Łuczka i Patrycja Rycaj. Sukces sam nie przychodzi - dziewczyny włożyły w jego osiągnięcie dużo pracy i wysiłku oraz wiele lat treningu. Droga do Barcina była długa i trudna, drużyna pokonała rywalki na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

    Po losowaniu w grupie z Sitnem znalazły się gimnazja: w Lidzbarku Warmińskim(woj. warmińsko-mazurskie)i Seceminie(woj. świętokrzyskie), Kolnie(woj. Łomżyńskie) i Mysłowicach(woj. śląskie).Chyba ranga zawodów sprawiła, że trema przed rozpoczęciem gier była wręcz paraliżująca, ale ostatecznie chociaż nie było łatwo zawodniczki wywalczyły 13 miejsce na 18 startujących drużyn.

    Dziewczyny jesteśmy z was naprawdę dumni!

  • 15.05.2015

    Konstytucja 3 Maja

               224 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole uczciliśmy uroczystą patriotyczną akademią. Chór i uczniowie kl. II b przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Po co nam historia ?” ukazujący historyczne dla naszego państwa wydarzenie z tego okresu. Społeczność szkolna godnie uczciła święto państwowe dn. 04.05.2015r.

  • 26.02.2015

    Szanowni Rodzice/Opiekunowie

    Uczniów Klas Szóstych Szkół Podstawowych

     2 marca 2015r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sitnie na rok szkolny 2015/16.Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów do 20 kwietnia 2015 r.

     Informacje o zapisach w siedzibie szkoły, Sitno 53 a lub pod nr telefonu 84 611 24 10 i  na stronie internetowej szkoły gimnazjumsitno.edupage.org w zakładce Rekrutacja

     Z poważaniem

    Dyrektor Gimnazjum

     

  • 09.05.2015

    Uczniowie naszego gimnazjum awansowali na lekkoatletyczne zawody wojewódzkie zajmując:

    I miejsce w rzucie oszczepem       Bergiel Agata 

    I  miejsce w skoku w dal               Magryta Krystian

    III miejsce w soku wzwyż             Rycaj Patrycja

    III miejsce w pchnięciu kulą         Ewa Wysok

    w Rejonowych Indywidualnych Zawodach w LA SZS  w Zamościu dnia 06.05.2015r

    GRATULUJEMY!

  • 04.05.2015

    Reprezentacja naszego gimnazjum wzięła udział w Powiatowych Indywidualnych Zawodach w LA SZS dnia 28.04.2015roku   w Zamościu

    Miejsca na podium wywalczyli:

    Bergiel Agata-  I miejsce w rzucie oszczepem

    Jankowska Agnieszka- III  miejsce w skoku w dal

    Rycaj Patrycja- II  miejsce w soku wzwyż

    Bielik Katarzyna -I  miejsce w pchnięciu kulą

    Miszczuk Julia-I  miejsce w biegu na 1000m

    Baraś Katarzyna- II  miejsce w biegu na 1000m

    Magryta Krystian- I  miejsce w skoku w dal

    Samulak Patryk -II miejsce w biegu na 100m

     W rywalizacji sztafet szwedzkich  drużyna w składzie:

     

     100m – Rybicka Milena, 200m Bielik Katarzyna, 300m Jankowska Agnieszka, 400m Rycaj Patrycja - wywalczyła I miejsce!

     Awans na zawody rejonowe wywalczyli również:

     Nowak Weronika- bieg na 300m

    Seń Hubert- bieg na 300m

    Gazda Patrycja - bieg na 300m

    Naklicki Marcin- bieg na 1000m

    Wysok Ewa- pchnięcie kulą

    Bartosz Polski- pchnięcie kulą

    Woszak Patrycja- skok wzwyż

    Złomaniec Michał- bieg na 100m

    Gratulujemy i trzymamy kciuki za start na zawodach rejonowych  06.05.2015 r

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sitnie
    Gimnazjum w Sitnie, 22-424 Sitno 53a
  • 84 611 24 10

Galeria zdjęć