Osiągnięcia uczniów 2016/2017

Podczas Otwartych Indywidualnych Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce dla Gimnazjów nasi uczniowie wywalczyli trzy brązowe medale :

• Ewa Wysok w pchnięciu kulą,
  • Krystian Jankowski w biegu na 1000m
  • Hubert Diadia w skoku w dal.

Na Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym Szkolnego Związku Sportowego  nasze gimnazjum reprezentowali: Ewa Wysok, Julia Diadia, Dominik Dadia, Michał Gazda,  Krystian Jankowski.

Z zaciętej rywalizacji z rówieśnikami zwycięsko wyszli:  Ewa, Krystian  oraz Dominik - awansowali na zawody rejonowe.

CHÓR „KONSONANS”

10.01.2017 r. Chór Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Sitnie „Konsonans”pod kierunkiem p. Jolanty Polskiej zdobył wyróżnienie w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Zamościu. Zespół wykonał pastorałkę „Już czas” autorstwa p. Janusza Boczara. Jury doceniło wysoki poziom trudności utworu i niezaprzeczalny urok kompozycji. Akcentowano świetne przygotowanie chóru. Imprezę zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury.

“Clickonmaniac”

Pięcioro uczniów Gimnazjum: dwóch uczniów z klasy drugiej i troje uczniów z klasy trzeciej wzięło udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego “Clickonmaniac”(18.11.2016 r.) organizowanym przez Gimnazjum Nr 5 w Zamościu.  Do drugiego, powiatowego etapu w/w konkursu zakwalifikowała się i przystąpiła do niego (23.02.2017 r.) Julia Diadia, uczennica klasy trzeciej.

W  Powiatowych Zawodach w Drużynowych w Tenisie Stołowym Szkolnego Związku Sportowego  gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Dominik Dadia, Krystian Jankowski i Michał Dąbkowski. W rywalizacji pokonali rówieśników, w pięknym stylu zajęli I miejsce i zdobyli tytuł mistrzów powiatu!

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej "

W gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom" uczennice: Katarzyna Bilska i Klaudia Miszczuk reprezentowały naszą szkołę.

Katarzyna Bilska zajęła pierwsze miejsce uzyskując awans do etapu powiatowego w Zamościu. W rywalizacji powiatowej na czternaście szkół biorących udział w kategorii gimnazjów Katarzyna zajęła wysokie  piąte miejsce.

W Rejonowych Zawodach w Drużynowych w Tenisie Stołowym Szkolnego Związku  w Szczebrzeszynie jako mistrzowie reprezentowali nasz powiat: Dominik Dadia, Krystian Jankowski i Michał Dąbkowski w Szczebrzeszynie zajęli wysokie III miejsce.

Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe „ Olimpus”

Uczniowie naszego gimnazjum: Hubert Sobczuk Aleksandra Michońska, Hubert  Diadia , Michał Dąbkowski Jakub Marczuk, Michał Gazda, Julia Dadia, Wernika Tutka, Weronika Skóra Patryk Mielnicki, Marcin Mnich brali udział w wiosennych eliminacjach konkursu z biologii i geografii.

Wyniki poznamy w maju.