Nawigacja

Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów 2015/2016

1.  Indywidualne Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Lekkiej Atletyce dla Gimnazjów.

Wśród chłopców najlepszym w pchnięciu kulą okazał się Bartosz Polski – wynik 9,68 m dał mu zwycięstwo nad rywalami i miejsce na najwyższym stopniu podium. Złoty medal otrzymał z rąk mistrza świata w rzucie młotem Pawła  Fajdka, który był honorowym gościem tych zawodów.

2.  Drużyna w składzie : Bielik Katarzyna, Baraś Katarzyna, Baraś Wiktoria, Bilska Katarzyna, Grzesiuk Katarzyna, Paradowska Paulina, Szczypa Klaudia, Buchajska Maria, Rycaj Patrycja, Miszczuk Julia oraz Zdybel Kinga i Nowak Weronika zajęła PIERWSZE miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego  w Zamościu.     Dziewczyny pokazały determinację, wolę walki i w pięknym stylu awansowały na zawody rejonowe w Tomaszowie – udało się powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu!

3. Na zawodach powiatowych w Tenisie Stołowym Szkolnego Związku Sportowego  nasze gimnazjum reprezentowali: Patrycja Rycaj, Aleksandra Łuczka, Ewa Wysok, Dominik Dadia, Michał Dąbkowski, Krystian Petz.  Z zaciętej rywalizacji z rówieśnikami zwycięsko wyszli Patrycja, Aleksandra oraz Dominik - awansowali na zawody rejonowe w Hrubieszowie. Ambicja, wola zwycięstwa oraz umiejętność  pozwoliły naszym zawodnikom pokonać rywali i awansować na zawody wojewódzkie  w Kocudzy.

4. W Drużynowych Zawodach Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym dziewcząt  i chłopców powiatu zamojskiego drużyna chłopców w składzie: Dominik Dadia i Krystian Jankowski zajęła II miejsce. Drużyna dziewcząt w składzie:      Patrycja Rycaj i Aleksandra Łuczka zajęła I miejsce w zawodach powiatowych, rejonowych i po zaciętej rywalizacji   II  miesjce na zawodach wojewódzkich.

5. We Współzawodnictwie Sportowym Gimnazjów Powiatu i Miejskiego Zrzeszenia LZS na rok 2015r nasze gimnazjum zajęło II miejsce. W liście gratulacyjnym Starosta Zamojski Henryk Matej napisał „ W uznaniu dotychczasowych osiągnięć, sukcesów sportowych, zaangażowania   w upowszechnianie kultury fizycznej i promocji powiatu poprzez sport przyznaje nagrodę rzeczową w postaci sprzętu sportowego w  wysokości 500 zł”

6. Drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Baraś, Katarzyna Bielik, Patrycja Rycaj, Kinga Zdybel, Patrycja Woszak, Ewa Wysok, Julia Miszczuk oraz Aleksandra Łuczka wywalczyła II miejsce na Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowe SZS w Grabowcu.

7. W Otwartych Mistrzostwach Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość LZS w Warcabach 100 - polowych na rok 2016 drużyna w składzie: Klaudia Miszczuk, Weronika Skóra, Michał Tutka, Bartłomiej Antoszek i Patryk Fedorowicz zajęła I miejsce.

Indywidualnie w kategorii dziewcząt: I miejsce zajęła Klaudia Miszczuk, II miejsce Weronika Skóra

chłopców: II miejsce zajął Michał Tutka, III miejsce  Bartłomiej Antoszek, V miejsce  Patryk Federowicz

8.  Konkurs Matematyczny o Nagrodę Dyrektora III LO w Zamościu – III miejsce Szczepan Naklicki.

9. Konkurs matematyczny ,,Zagimak” – awans do II etapu (etap powiatowy) – Szczepan Naklicki.

10. II Międzyszkolny konkurs dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych " Wiedza o regionie" III miejsce zajęła Natalia

Niedźwiedź

11. Gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Klaudia Miszczuk zajęła

I miejsce i awans do etapu powiatowego, Dominik Dadia III miejsce.

12.  Zajęcie pierwszego miejsca w Turnieju Wiedzy o Zamościu w języku angielskim „Zamość – the Ideal Town” przez trójkę uczniów kl. 3A: Katarzynę Bielik, Natalię Niedźwiedź i Krystiana Petza oraz nagroda specjalna za najlepszy wynik z testu w klasyfikacji indywidualnej dla Krystiana Petza. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu.