Nawigacja

  • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

                         Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.  Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Anny Złomańczuk   recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne przedstawiając tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do wolności.
  • Żywa lekcja historii

    Do naszej szkoły Przybyła Grupa Artystyczna - Rekonstrukto Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka.

    W programie:

    • prezentacja obyczajów epoki szlacheckiej,
    • tradycyjny strój sarmaty,
    • prezentacja uzbrojenia i metody walki - pojedynki na szable i rapiery, zbroja rycerska,
    • małe muzeum - bogata kolekcja broni i rekwizytów,
    • kolekcja oryginalnych monet,
    • proces czarownic,
    • małe tortury - krzesło inkwizycyjne,
    • krótka lekcja szermierki

    Dzięki " żywej lekcji historii" mogliśmy się zapoznać z obyczajami i strojem szlacheckim.

  • Patriotyzm nie jedno ma imię

    10 listopada nasi uczniowie wystartowali w Otwartych Biegach Ulicznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody  zostały  przeprowadzone  na Rynku Wielkim w Zamościu. W biegach brało udział ponad 400 zawodniczek i zawodników reprezentujących 14 Szkół Podstawowych oraz 6 Gimnazjów  Miasta  Zamość  i  Powiatu  Zamojskiego. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale. W ich gronie znalazł się  Krystian Jankowski zajmując II miejsce. W kategorii gimnazjów nasi uczniowie w składzie:  Aleksandra Naklicka, Natalia Sztafij, Wiktoria Sędłak, Klaudia Dudek, Hubert Biłan, Jakub Kuropatwa, Hubert Sobczuk, Damian Mielnicki i Paweł Nowak „wybiegali” III miejsce.

  • DNI ZAWODÓW

        8 listopada uczniowie klasy III, w ramach doradztwa zawodowego, wzięli udział w Jubileuszowych  V Dniach Zawodów organizowanych przez Zespół Szkół  Ponadgimnazjalnych  Nr  1 w Zamościu, zwany „ Ekonomikiem”. Mieli niecodzienną okazję do poznania „ od podszewki” specyfiki szkoły. Przewodnikiem, który oprowadzał gimnazjalistów po krętych korytarzach szkoły i licznych pracowniach, była jedna z uczennic. Trzecioklasiści nie tylko zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną placówki, ale też mogli popróbować specjałów przygotowywanych przez przyszłych cukierników czy poczuć się pracownikiem hotelowym, Co niektórzy zmienili kolor lub fakturę włosów.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Spotkanie  z rodzicami odbędzie się 13.11.17r. (poniedziałek)  ogodzinie 1600

        Serdecznie zapraszamy.                                    

  • Święto Edukacji Narodowej

    13 października 2017 roku odbyła się w naszym gimnazjum akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowały uczennice klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem p. Jolanty Polskiej.

    Święto  wzbogacone zostało rozstrzygnięciem konkursu na portret pracownika szkoły pod hasłem „Pracownicy naszej szkoły   nasi przyjaciele”.

    Na koniec imprezy uczennice klasy trzeciej, Wiktoria Baraś i Katarzyna Bilska, przedstawiły przygotowaną przez siebie prezentację na temat nauczycieli naszej szkoły.

  • Szanowni Nauczyciele, drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

    Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty życzenia

         Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie.  Wierzę, że z wiedzy którą Państwo przekazujecie te i kolejne pokolenia wychowanków będą korzystać przez resztę swojego życia i z pewnością przekażą ją dalej. Będą dzięki Państwa zaangażowaniu mogli z odwagą podejmować niełatwe wyzwania współczesnego świata, rozwijać zainteresowania, osiągać sukcesy.

     

       Jednocześnie życzę Państwu dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

     

         Wam drodzy Uczniowie życzę, abyście w każdym Nauczycielu dostrzegli tą iskrę pasji którą będziecie naśladować.

     

       Dziękuję Pracownikom Administracji i Obsługi za wkład w życie szkoły.  

       



    Z wyrazami szacunku

    Dyrektor Gimnazjum

    Alicja Monastyrska

     

     

     

     

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    29.09.2017

    Wczesnym rankiem 29 września 2017r. licząca 11 osób grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Warszawy.  Dzień ten był słoneczny, udaliśmy z panią przewodnik na spacer po Łazienkach Królewskich. W Parku Łazienkowskim widzieliśmy pomnik Fryderyka Chopina pod wierzbą. Zachwycaliśmy  się florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam liczne wiewiórki.

    Następny punkt programu  Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty.

    Starówka, gdzie przy Pomniku Syrenki Warszawskiej,  dostaliśmy  czas wolny.

    Ostatni punkt programu - wizyta w Centrum Nauki Kopernik  tam  mieliśmy okazję do samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń z różnych dziedzin nauki: fizyki, matematyki, chemii i biologii.

    Zmęczeni, ale i zadowoleni, przed północą byliśmy już z powrotem w Sitnie.

     

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

                            Zebranie z rodzicami uczniów klas II - III gimnazjum odbędzie się                26 września 2017 r. (wtorek) o godz. 1600 w sali lustrzanej.

                                                                                                                                            Serdecznie zapraszamy

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego rozpocznie się 04. 09. 17r.   o godz. 800 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Horyszowie Polskim. Po mszy ok.godz. 900 dalsza część  w budynku szkoły w sali lustrzanej.

  • UROCZYSTOŚC ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

    Dnia 23 czerwca b.r. po Mszy Świętej odprawionej w Kościele Parafialnym w Horyszowie Polskim, odbyło się podsumowanie roku Szkolnego w Gimnazjum w Sitnie.

    Po raz ostatni gospodarzami uroczystości byli uczniowie klasy trzeciej. Wystawili oni widowisko 

    „W baśniowym świecie gimnazjum”, a rzeczywistość szkolną adaptowali do potrzeb baśni. Dla trzecioklasistów było to ostatnie spotkanie w murach szkoły – nie zabrakło słów wdzięczności, pożegnania, oznak radości, wzruszenia i łez.

    Nagrodzeni uczniowie szkoły:

    Za bardzo dobre wyniki edukacyjne i wzorowe zachowanie:

    Kl. III – Julia Dadia, Weronika Nowak, Weronika Tutka,

    Kl. II - Hubert Dadia,

    Kl. I - Aleksandra Michońska, Hubert Sobczuk

    Za bardzo dobre wyniki edukacyjne i wzorowe zachowanie: Kinga Schab – kl. II

    Za najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego: Julia Diadia

    Za pracę w Radzie Samorządu Uczniowskiego: Weronika Skóra, Julia Dadia, Karol Bamburski, Aleksanra Michońska, Oliwia Rojek

    Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym: Karolina Rodzik, Weronika Tutka, Patryk Mielnicki; Klaudia Marczuk, Kinga Schab, Michał Dąbkowski 

    Za aktywne czytelnictwo: Weronika Tutka

    „ Nie płaczcie, że bajka się skończyła, lecz cieszcie się, że nam się przytrafiła” – to słowa podsumowania absolwentów, zgodne z konwencją dnia.

  • „WIELOBÓJ LA”

    W czwartek 08 czerwca 2017r. na obiektach sportowych przy szkole w Sitnie odbyły się  gminne  zawody  sportowo rekreacyjne dla uczniów Szkół Podstawowych z klas  IV, V i VI. Wzięło w nich udział 87   młodych zawodników, którzy  reprezentowali Szkoły Podstawowe  z Cześnik, Horyszowa Polskiego, Jarosławca, Kornelówki,  Sitno Koloni i Sitna. Organizatorem zawodów było Gimnazjum w Sitnie oraz GKS Potok Sitno. W rolę sędziów wcieli się uczniowie gimnazjum i zrobili to naprawdę profesjonalnie.

    Komunikat_LA.pdf

  • Mazury - Cud Natury

         

              

    Uczniowie Gimnazjum w Sitnie przełamali tradycję wyjazdów w góry i udali się na Mazury.

    Relacja uczestników:                                                                                                                                       

      5 czerwca- po przyjemnej podróży, spędziliśmy aktywnie czas w ekskluzywnym Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Część grupy odbyła trening kondycyjny w siłowni, inni korzystali  z kompleksu basenów, torów zjeżdżalni i hydromasaży Tropikany. W miejscu zakwaterowania - hotelu w Kętrzynie, świętowaliśmy urodziny jednej z uczestniczek wycieczki.                                                 

     6 czerwca – najpierw odwiedziliśmy sanktuarium w Świętej Lipce, później udaliśmy się, aby zwiedzić Reszel - średniowieczny zamek i kościół ze wspaniałymi sklepieniami kryształowymi. Popołudnie spędziliśmy w porośniętej lasem kwaterze głównej Hitlera. Przejechaliśmy się wozem wojennym, a następnie pieszo przebyliśmy trasę wyznaczoną do zwiedzania ( bunkry i inne obiekty zamaskowanego miasteczka). Po kolacji poszliśmy na spacer.                                                    

     7 czerwca- ostatniego dnia wybraliśmy się na rejs po Jeziorze Śniardwy i podziwialiśmy widoki. Następnie spacerowaliśmy po rynku, po części rybackiej Mikołajek z dziewiętnastowiecznymi chatynkami rybackimi, a także po nadbrzeżnej promenadzie, przy której znajduje się przystań Żeglugi Mazurskiej. Po wyznaczonym czasie wolnym i zakupie pamiątek, ruszyliśmy w drogę powrotną. (z wypowiedzi: Skóra W. Rodzik K., Wysok E., Tukindorf R., Mnich M., Miszczuk Kl., Diadia J.).

    Wyjazd na Mazury oczyma uczniów:                                                                                                 

     " Wycieczka na Mazury była zdecydowanie udanym i niezapomnianym przeżyciem, a wszyscy uczestnicy mają wiele miłych i radosnych wspomnień". ( Miszczuk Kl., Diadia J.)                                     

       " Najlepszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Wilczego Szańca oraz przejazd sztabowozem   ( Skóra W. Rodzik K., Wysok E., Tukindorf R., Mnich M.)                                                                                              

    " Była świetna atmosfera i wiele rozrywek. Podczas rejsu Martyna skutecznie tresowała mewy.... Wycieczki na Mazury nigdy nie zapomnimy, ponieważ było wiele atrakcji". ( Michońska A., Stanuch M.)                                                                                                                                   

     " Wycieczka na Mazury była bardzo udana. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. W czasie wolnym " złożyliśmy" się z chłopakami na pizzę ( matadora)- była bardzo dobra." ( Piwała J., Mielnicki P., Diadia H).                                                                                      

     " Wycieczka na Mazury przyniosła nam wspaniałe wspomnienia z miejsc, które zwiedziliśmy. zdobyliśmy wiele informacji np. o Wenecji Północy". ( Klimczuk M., Sokołowska Kl.)           

    " To była wycieczka pełna wrażeń, emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Pogoda była sprzyjająca. Zaplanowane atrakcje były niesamowite. Urok Mazur dostarczał wielu pozytywnych odczuć. Zwiedzanie darów tej ziemi przebiegło sprawnie. Ogromne wrażenie wywarł koncert organowy w bazylice w Świętej Lipce.

    Wilczy szaniec wzbogacił naszą wiedzę dotyczącą II Wojny Światowej". ( Cholewińska O., Schab K.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

  • W jaki sposób teatr modeluje pozytywne zachowania?

    Uczniowie Gimnazjum w Sitnie wielokrotnie byli widzami przedstawień przygotowanych przez  Narodowy Teatr Edukacji  we Wrocławiu. Dotychczas oglądaliśmy głównie adaptacje lektur szkolnych. W II półroczu wybraliśmy widowisko „ Samotni w tłumie”. Jego tematyka, prezentowane wartości, ukazane postawy życiowe, doskonale korespondowały z działaniami antyuzależnieniowymi prowadzonymi w szkole. Wychowanie poprzez teatr od kilkunastu lat stanowi jedno z zadań naszego Gimnazjum, a zagadnienia poruszane w spektaklu, spoiły się z  treściami Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki. Problemy nurtujące młodzież, zagrożenia i ich konsekwencje prezentowane w przedstawieniu poddaliśmy refleksji.

     

  • Kardynał Stefan Wyszyński od 15 lat patronuje Gimnazjum w Sitnie

        29 maja bieżącego roku Gimnazjum w Sitnie świętowało 15 rocznicę nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchody rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Horyszowie Polskim, której przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnejw Zamościu kan. dr Michał Maciołek. W homilii wygłoszonej do zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości ksiądz kanonik odwoływał się  do nauczania Prymasa Wyszyńskiego, wskazał na istotną rolę rodziny i szkoły w wychowaniu młodego pokolenia, kształtowaniu postaw, wartości i autorytetów. 

        Dalsze uroczystości przebiegały w szkole. Dyrektor Gimnazjum Pani Alicja Monastyrska powitała przybyłych gości, wśród nich: ks. prałata Zdzisława Ciżmińskiego, władze Gminy Sitno- reprezentowane przez dra Krzysztofa Klikickiego- Przewodniczącego Rady Gminy Sitno, przybyłe poczty sztandarowe ze szkół noszących imię Prymasa, delegacje tychże szkół oraz wszystkich zebranych. Przywołała wzruszające wspomnienia absolwentów dotyczące lat spędzonych w naszej szkole. Jubileusz to nie tylko czas wspomnień, ale również życzeń, które przybyli goście złożyli na ręce Pani Dyrektora. Drugą część uroczystości wypełnił montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy II będący jednocześnie próbą odpowiedzi na pytanie: Czego Kardynał Stefan Wyszyński może nauczyć współczesną młodzież? Oficjalne obchody zakończyło zwiedzanie wystawy, na której wyeksponowane zostały najważniejsze wydarzenia z życia szkoły od momentu jej powstania do dziś.

  • ZBIERAJ ZŁOTÓWKI I ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE - ZOSTAŃ MISTRZEM DOBROCI!

    Pod takim hasłem przebiegała ogólnopolska kampania „Kilometry Dobra” organizowana po raz IV przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

    Samorząd Uczniowski również w tym roku włączył się w organizację zbiórki złotówek . Akcję nagłośniły i rozpropagowały wśród lokalnej społeczności uczennice  klasy I : Antoszek Katarzyna, Cisek Aleksandra, Dudek Klaudia, Jóźwiak Maria, Michońska Aleksandra,, Naklicka Aleksandra, Pieczykolan Paulina,  Rojek Oliwia, Sędłak Wiktoria, Stanuch Martyna, Sztafij Natalia, Zaleśna Aleksandra. Wsparli ją również uczniowie Szkoły  Podstawowej w Sitnie.

    Dzięki wielkiemu sercu darczyńców zebraliśmy 700 zł ! co dało aż 16 metrów dobra.

    Wszystkim, którzy udzielili wsparcia finansowego i ciepło przyjęli naszych wolontariuszy serdecznie dziękujemyJ

  • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

                Dnia 4 maja 2017r. w naszej szkole uczniowie brali udział w uroczystym apelu z okazji 276 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.Słowami poetów uczennice klasy pierwszej przypomniały o tym doniosłym wydarzeniu.

  • Podróż w przeszłość

        W naszej szkole miało miejsce niecodzienne spotkanie z nauką fizyki - astronomii. Odwiedziło nas planetarium. Pod tą kopułą poznaliśmy tajniki nieba np. w jaki sposób rozpoznawać gwiazdozbiory, gdzie znaleźć gwiazdę polarną, które gwiazdozbiory znikają z naszego nieba, a które są przez cały rok z nami.

  • Egzamin gimnazjalny

    W dniu 19 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy trzeciej przystąpili do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego sprawdzającej ich wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych, tj. z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego.

                W drugim dniu egzaminu trzecioklasiści zmierzyli się z zestawem zadań egzaminacyjnymi z przedmiotów przyrodniczych: biologii, geografii, chemii, fizyki. Tego samego dnia, po krótkiej przerwie, zasiedli do rozwiązywania zadań arkusza egzaminacyjnego z matematyki.

                Ostatnia część egzaminu, która odbyła się trzeciego dnia, miała na celu zbadanie poziomu wiedzy i umiejętności gimnazjalistów z zakresu wybranego przez nich języka obcego nowożytnego. Dwudziestu uczniów przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym

    i rozszerzonym, dziewięciu rozwiązywało zadania językowe na poziomie podstawowym z języka rosyjskiego.            

                Uczniowie poznają swoje wyniki z egzaminu gimnazjalnego 16 czerwca bieżącego roku.

  • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
    Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa 
    i drugiego człowieka. 
    Życzymy, aby Święta Wielkanocne 
    przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. 
    By stały się źródłem wzmacniania ducha. 
    Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
    napełni Was pokojem i wiarą, 
    niech da siłę w pokonywaniu trudności 
    i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

              Wielkanoc, 2017 r.

    Dyrektor, Grono Pedagogiczne

    Rada Rodziców i Uczniowie

    Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

    w Sitnie

     

     

     

     

     

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Sitnie
    Gimnazjum w Sitnie, 22-424 Sitno 53a
  • 84 611 24 10

Galeria zdjęć