,, Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,

nie przez to, kim jest, lecz, przez to,

czym się dzieli z innymi.”

Jan Paweł II

Wolontariat, to przede wszystkim powołanie, a nie praca ze darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne.

Szkolny Klub Wolontariusza powstał w 2014 r., skupia młodzież Gimnazjum w Sitnie zainteresowaną ideą wolontariatu, czyli bezinteresownego niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

CELE I ZAŁOŻENIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

1. Zapoznanie z różnymi aspektami wolontariatu.

2. Uwrażliwienie na krzywdę, cierpienie drugiego człowieka.

3. Kształtowanie postawy współodpowiedzialności za los drugiego człowieka, niesienie pomocy ludziom potrzebującym.

4. Rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej.

5. Pomoc koleżeńska.

6. Nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych, stresowych sytuacjach.

7. Rozwijanie cech charakteru: punktualność, obowiązkowość, systematyczność, skrupulatność.

8. Rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej.

9. Wykształcenie postawy zgodnej z zasadami kodeksu moralnego.

WOLONTARIUSZE

Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym.

Działalność klubu opiera się na zasadzie dobrowolności i bezinteresowności.

Członek klubu kieruje się bezinteresownością, życzliwością, chęcią niesienia pomocy, troską o innych.

Wolontariusz zna plan pracy oraz zakres obowiązków wolontariuszy i przestrzega ich.

Każdy członek wolontariatu swoim postępowaniem stara się promować ideę wolontariatu, być przykładem dla innych.

STRUKTURA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest p. Katarzyna Kosiarska.

W skład Szkolnego Klubu Wolontariusza wchodzą uczniowie klas I – III Gimnazjum w Sitnie:

Klasa I – Baraś Wiktoria, Bilska Katarzyna, Jankowski Krystian, Schab Kinga, Marczuk Jakub, Dudek Mateusz, Huk Kamila, Sokołowska Klaudia, Marczuk Klaudia, Bamburski Karol, Cholewińska Oliwia, Klimczuk Martyna, Gazda Michał, Dąbkowski Łukasz, Dąbkowski Michał;

Klasa II– Tutka Weronika, Miszczuk Klaudia, Krzywonos Patrycja;

Klasa III A – Fedorowicz Patryk, Złomaniec Michał, Niedźwiedź Natalia, Tutka Michał, Rutkowska Diana;

Klasa III B – Szczypa Aleksandra, Szczypa Klaudia, Antoszek Bartłomiej;

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza: p. Katarzyna Pszenniak

OGŁOSZENIE!!!

W dniach od 16.05 – 17.06.2016 r. trwa zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Zamościu. Dary prosimy składać do opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza lub Wychowawców.

Zbieraj złotówki i zmieniaj świat osób niepełnosprawnych intelektualnie na lepszy"

Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję charytatywną pod hasłem "Kilometry dobra", celem akcji jest zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz utworzenie i prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu.

Pieniądze do puszek zbieramy w każdą środę i piątek !

Osoby odpowiedzialne: Klaudia Marczuk i Martyna Klimczuk z klasy I.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję ,,Kilometry Dobra”, dzięki wsparciu wielu osób udało nam się zebrać 331,58 zł.

Wszystkim darczyńcom jeszcze raz dziękujemy!!!

OGŁOSZENIE !!!

Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się do przedświątecznej akcji – zbiórki trwałej żywności, która odbędzie się w naszej szkole w dniach od 16 listopada do 11 grudnia.

Dary prosimy składać do wychowawców klas.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Szkolny Klub Wolontariusza

Akcje_wolontariatu_rok_szkolny2014-2015.pdf