XII Spotkania Teatralne

XII SPOTKAŃ TEATRALNYCH GIMNAZÓW

POWIATU ZAMOJSKIEGO

1. 1. Organizator: Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sitnie

1. 2. Termin: 06 czerwca 2013r.

1. 3. Cele Spotkań:
  • konfrontacja dorobku artystycznego gimnazjalnych teatrów amatorskich
  • doskonalenie warsztatu animatora teatru, wymiana doświadczeń
  • promocja zespołu wśród ludzi o wspólnych zainteresowaniach

1. 4. Warunki uczestnictwa:
  • w Spotkaniach Teatralnych mogą brać udział zespoły działające w gimnazjach,
  • szkołę reprezentować może tylko jeden zespół
  • kartę zgłoszenia wypełnia instruktor i przesyła ją  do dnia 30 kwietnia 2013r. na adres organizatora

Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sitnie

Sitno  53 A

22- 424 Sitno

tel./ faks ( 0 84) 611 24 10

• koszty przejazdu zespołów na Spotkania pokrywają gimnazja delegujące młodzież

1. 5. Forma, temat, czas prezentacji:

-    forma sztuki widowiskowej jest dowolna ( kabaret, dramat, pantomima itp.)

-    temat prezentacji powinien korespondować z hasłem Spotkań:

„ Poważnie, zabawnie, beztrosko…”

-    czas prezentacji nie może przekraczać 30 min., czas na przygotowanie- 10 min.

1. 6. Zasady organizacyjne
  • oceny występu zespołów teatralnych dokonuje niezależne jury zgodnie z przyjętymi kryteriami: poziom artystyczny, gra aktora, uczestnictwo zespołu we współtworzeniu przedstawienia
  • niezależne jury przyzna nagrodę główną i wyróżnienia
  • dodatkowo zostanie  przyznana nagroda rówieśników

• organizator dysponuje sceną o wymiarach 3,5m x 6m, profesjonalnym nagłośnieniem, sprzętem od odtwarzania płyt, magnetofonem, ławkami, stolikami, krzesłami- pozostałe rekwizyty zespoły przygotowują w zakresie własnym

Sitno, 13. 03. 2013r.

Dyrektorzy Szkół
Powiatu Zamojskiego

Serdecznie zapraszamy Grupę Teatralną Państwa Szkoły do udziału w XII Spotkaniach Teatralnych Gimnazjów Powiatu Zamojskiego, które odbędą się 06 czerwca 2013r. w budynku Gimnazjum w Sitnie. Naszym wydarzeniem artystycznym chcemy uczcić, ogłoszony przez Sejm, Rok 2013- Rokiem Tuwima.

Tegoroczne Spotkania przebiegać będą pod hasłem „ Poważnie, zabawnie, beztrosko…”.  Sugerujemy, aby przedstawienia teatralne zawierały oryginalne ujęcie rzeczywistości.

Życzymy Państwu, by specyficzny humor, niepowtarzalność gry słów, błyskotliwość języka, powaga w obrazowaniu, skłonność do dowcipkowania, z których słynął Julian Tuwim, stanowiły inspirację do przygotowania przedstawienia teatralnego na tegoroczne Spotkania Teatralne.

Jako organizatorzy żywimy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością, a młodzi aktorzy zaprezentują spektakl w dowolny sposób nawiązujący do tegorocznego hasła Spotkań Teatralnych.

Prosimy o zapoznanie się  z regulaminem Spotkań i przesłanie karty zgłoszenia  do dnia 30 kwietnia 2013r.

Z wyrazami szacunku, w imieniu organizatorów

Alicja Monastyrska

karta_zgloszenia_2013.doc